Veľký Meder a okolie

Veľký Meder

Veľký Meder patrí medzi najznámejší a najvyhľadávanejší región na južnom Slovensku, kde sa dá stráviť príjemná letná dovolenka. Mesto Veľký Meder s 9 000 obyvateľmi sa nachádza na juhu Slovenska, 70 km od Bratislavy.na medzinárodnej autodopravnej trase 10 km od hraničného prechodu v Medveďove. Mesto od 70 -tych rokov sa dostáva do povedomia vďaka termálnemu kúpalisku. Chemické zloženie geotermálnej vody podľa skúseností lekárov má priaznivé účinky na liečenie kĺbových ochorení, chrbtice a svalových únav a celkove prispieva k regenerácii organizmu. Vo Veľkom Mederi bol navŕtaný najhorúcejší prameň termálnej vody na území Slovenske republiky s teplotou 92°C.

Termálne kúpalisko

Celý areál je situovaný v lese, ktorý ho obklopuje vo výmere cca 100 ha a poskytuje možnosť na prechádzky na udržiavaných lesných cestičkách.

Pre vyznávačov vodných športov ponúka dobré možnosti obľúbené rekreačné miesto obyvateľov mesta a vracajúcich sa turistov, jazero – štrkovisko pri meste so svojou 20 ha vodnou plochou a krásnou priezračnou vodou.

Krytý komplex okrem 4 bazénov ďalej ponúka návštevníkom perličkový kúpeľ, masáž, biosolárium, saunový svet, bioptron liečbu, kozmetický salón, magnetoterapiu Bemer, termoakupresúrne masážne lôžko Ceragem, samoobslužnú reštauráciu a bar.

V sezóne návštevníci majú k dispozícii 9 bazénov s vodnou plochou 3 400 m2. Vo všetkých bazénoch je termálna voda s teplotou 26 - 38 stupňov Celzia.

Pre spríjemnenie pobytu hostí ponúka reštaurácie a bufety so širokým výberom jedál a nápojov, 3 tobogány, aquaaerobic, aquazorbing, TARZANIA Veľký Meder- lanový park, športové ihriská, ostrov drobčekov, elektroautíčka, stolný tenis a detské ihriská, cykloturistiku.

Termálne kúpalisko vo Veľkom Mederi bolo otvorené širokej verejnosti v roku 1974 na báze dvoch termálnych prameňov s liečivou vodou o teplote 57 – 68°C. Chemické zloženie geotermálnej vody je podobné piešťanským prameňom a vykazuje liečivé účinky na pohybové ústrojenstvo, kĺby a má regeneračné účinky na organizmus človeka. Zariadenie prešlo viacerými vývojovými etapami, až dospelo k súčasnému stavu kvality poskytovaných služieb. V roku 2004 sme otvorili letnú sezónu v celkove zrekonštruovanom areáli s obchodno – marketingovým názvom TERMÁLPARK – termálne kúpalisko Veľký Meder. Areál disponuje dvoma jednotlivo oddeliteľnými časťami. Zariadeniami na letnú sezónu v období od 1. mája až do 30 septembra a zariadeniami slúžiacimi návštevníkom každý deň v roku.